90 hasznos napot dob ki az ablakon a hazai rendszer több tízezer ovis és iskolás gyermek életéből!
– a nyári szünetben semmi sem történik a hiperaktív-figyelemzavaros vagy diszlexiás gyermekekkel, tanulási képességeik szinten tartásáról több, mint 3 hónapig senki sem gondoskodik. –
A hazai Nevelési Tanácsadók és az intézményi fejlesztőpedagógusok is nyári szünetet tartanak. Közel 1300 szakember 10 hétig szabadságon van.
25-30 000 ovis és 60-65 000 iskolás gyermek 90 napja marad teljesen kihasználatlan.
A tanév közben pedagógiai megsegítést kapó figyelemzavaros, vagy diszlexiás gyermek fejlesztése és megsegítése leáll, tanulási képességei és –rutinja drasztikusan romlik a hosszú nyári szünet alatt, mert a fejlesztésük abbamarad, a szinten tartásról a szüleik nem tudják hogyan gondoskodhatnának.
Okok
A nyári szünet kezdetével együtt több tízezer figyelemzavaros vagy diszlexiás vagy tanulási részképesség problémákkal küzdő ovis és iskolás gyermek fejlesztése leáll, mert a fejlesztésüket végző szakemberek hosszú nyári szünetet tartanak. Az addig elért eredmények begyakorlása 3 hónapon át félbemarad. A gyakorlás és szinten tartás ilyen hosszú időn át tartó hiánya azt eredményezi, hogy az addigi eredmények elvesztésének kockázata hatalmasra nő. Ha októberben majd újra indul a fejlesztésük, akkor szinte újra kell kezdeni ezt a pedagógiai munkát. Ezért gyakorlatilag szinte egy helyben toporog éveken át több tízezer gyermek fejlesztése.
Van megoldás
Az Eleven Team Alapítvány olyan szervezet, amely a nyári szünetben is tart foglalkozásokat vagy vizsgálnak gyermekeket, munkájukat nem hagyják abba a tanév után sem, a családok, a gyermekek folyamatos megsegítéséről gondoskodnak.
Kidolgoztak 2 tüneti kérdőívet gyermekükről a szülők számára és az ezekhez tartozó otthoni gyakorlatsorokat, amik a gyermekek képességeik szinten tartásáról gondoskodnak a nyári szünet alatt is. Egész nyáron fejlesztő foglalkozásokat biztosítanak ovisoknak és iskolásoknak.
2010.június 10.-én csütörtökön 13.00.-tól 19.00.-ig ingyenes nyílt délutánt tartanak az Eleven Team Tréningközpontban, Budapesten a XIV.kerületben a Stefánia út 61.sz. alatt, ahol a szülők kitölthetik a tünetei kérdőíveket, amikből egyértelműen kiderül a szülő számára is, hogy a nyári szünetben milyen gyakorlatokat lesz érdemes elvégezni otthon. Az alapítvány szakértői rendelkezésre állnak majd, ingyenes tanácsadásokat tartanak a szülőknek. A kidolgozott gyakorlatosokat is rendelkezésre bocsájtják.
Azokat a szülőket várják, akiknek óvodás vagy általános iskolás gyermekük van, okos, értelmes gyerkőcök, akikre a tanév során a pedagógusaik panaszkodtak, akár a tanulással, akár a viselkedésükkel volt nehézség.
Magyarországon az eleven gyermekek és családjuk élettere drasztikusan leszűkült. Ezért az Eleven Team Alapítvány célja a családok életminőségének, körülményeinek javítása, társadalmi integrációjuk segítése többek között különböző programok megvalósításával.
A szervezet szakemberei az „Eleven Tudásháló” nevű szakmai módszer kidolgozásával és alkalmazásával megtanítják a gyermekeket és környezetüket arra, hogyan tudják a hiperaktivitás előnyeit a mindennapokban is kamatoztatni, és akár csúcsteljesítményeket is elérni. Különböző tréningek és szabadidős programok során továbbfejlesztik a hiperaktív gyermek „sikerteljesítményeit”, mert felnőttkorban ezekkel a képességekkel lesz a legnagyobb esélye a munkaerőpiacon való érvényesülésre.
Az Eleven Team Alapítvány szakemberei folyamatosan tájékoztatják a hiperaktív gyermekek családjait azokról egyéni és társadalmi folyamatokról, következményekről vagy eredményekről, amelyek segíthetik őket a mindennapokban.
Jávori Ildikó
pszichopedagógus
vezető szakértő
Forrás: VM Kommunikációs Iroda
Megjegyzés:
Abban régi, sokat szidott "átkosban" példamutató volt az iskolás gyermekek nyári foglalkoztatása!
Nyári (napközis) táborokba jártunk, ki a zöldbe, reggel 8- délután 5-ig vigyáztak ránk, az étkezésre éppen annyit kellett fizetni, mint év közben a napköziben. A tanárok megosztották egymás között az ügyeletet, mindenkire jutott vagy két hét.
A mi táborunk a Hűvösvölgyi Nagyréten volt, egész nap játszottunk, szám-háborúztunk, kirándultunk.
A hetedik kerületi iskolából külön villamos szállította (átszállás nélkül) a gyerekeket a Hűvösvölgybe, a jegy is csak valami jelképes összegbe került.. Ha esett az eső, behúzódtunk fedett helyre, ahol étkezni is szoktunk.
Remek volt.
Kérdezem, hol is van a fejlődés?